Kontakt & öppettider

Kontakt & öppettider

Vi finns i Ängelholm, Båstad, Klippan och Örkelljunga. Tveka inte att kontakta oss om du har frågor – längre ner på denna sida hittar du ett kontaktformulär som gör att du enkelt kan skicka in ett meddelande till oss (OBS! Kontaktformuläret är tillfälligt avstängt för underhåll).

Ängelholm

Besöksadress
Hugingatan 7
262 71 Ängelholm
Org nr: 556208-7717

Kontaktinfo
Telefon: 0431 – 138 70
E-post: info@villansglas.se

Öppettider
Må-fre 07:00 – 16:30
Tors: 07:00 – 18:00

Personal
Henrik Helgesson (verksamhetsansvarig)
henrik@villansglas.se
0431-367724

Anette Berndtsson (kundtjänst)
anette@villansglas.se
0431-3677 22

Martin Sandgren (arbetsledare)
martin@villansglas.se
0431-3677 30

Ulla Svensson (ekonomi)
ulla@villansglas.se
0431-367721

Jourtelefon (efter kontorstid)
0431-126 46 eller 0705-59 38 70

Klippan

Besöksadress
Fabriksvägen 8
264 39 Klippan

Kontakt
Telefon: 0435-155 45

Öppettider (Ring före!)

Måndag-torsdag: 07:00-16:30
Fredag: 07:00-14:00

Vid övriga tider når du personalen på 0435-155 45.

Personal
Henrik Helgesson (filialansvarig)
henrik@villansglas.se

Båstad

Besöksadress
Kalkvägen 4 (Bakom Skånebil)
262 36 Båstad

Kontaktinfo
Telefon: 0431 – 721 26

Personal
Pierre Jerleke (filialansvarig)
pierre@villansglas.se
0431-367726

Öppettider (kontoret är bemannat)
Tisdagar: 8:00-12:00
Torsdagar: 8:00-12:00

Vid övriga tider når du personalen på 0431-72126.

Örkelljunga

Besöksadress
Hammarsmedsgatan 3A
266 32 Örkelljunga

Kontaktinfo
Telefon: 0435 – 511 88

Öppettider (Ring före!)

Fredagar: 08:00-14:00

Vid övriga tider når du personalen på 0435-51188.

Personal
Mathias Mauritzon (filialansvarig)
mathias@villansglas.se
0431-367729